Konstantīns +371 26644612;

Karjera smiltis

Smiltis - pieprasīts materiāls, kuru atklātā veidā iegūst karjeros, izmantojot specializētu aprīkojumu. Pateicoties pieņemamām cenām un augstai izplatībai, tās tiek plaši izmantotas dažādās būvniecības jomās.

Smilts veidi celtniecības jomā tiek klasificēti pēc tā graudu lielumu, apstrādes metodes un sastāva. Smilšu graudiņu lielumi var būt smalki (diametrs 2 mm), vidēji (2-2,8 mm) un rupji (5 mm). Izdala sekojošas apstrādes metodes:

 - Sijātas smiltis. Tiek iegūts smilts sijāšanas rezultātā caur speciāliem sietiem.

 - Skalotas smiltis. Smiltis tiek mazgātas ar ūdeni, izmantojot speciālu aprīkojumu.

Atkarībā no graudu sastāva izdala šos smilts veidus: kvarca (ir pieprasīts būvdarbu laikā), kaļķakmens, laukšpata, dolomīta, vizlas smiltis.

Smilts iegūšana
Latvijā mēs iegūstam karjeru smiltis atklātā veidā tieši no to dabiskā noguluma vietām. Šiem nolūkiem tiek izmantotas īpašas iekārtas, kas pieder mūsu uzņēmumam, kas ievērojami samazina smilts izmaksas.
Bastoties uz ģeoloģisko pētījumu kartēm, tiek veikta karjeru apguve. Tiek veikti mērījumi, kas nosaka smilts kvalitāti un sastāvu.

Smilts uzlabošanas veidi.
Smiltīm pārsvarā ir zemi tehniskie parametri, jo tās ietver lielu nevajadzīgo piemaisījumu skaitu. Lai uzlabotu šos rādītājus, piemēro papildus smilts apstrādes metodes. Izsijājot smiltis, iegūst sijātas smiltis. Tas ļauj sasniegt vienveidību, novēršot akmeņu vai iežu fragmentu daļas. Šīs smiltis tiek izmantota, gatavojot maisījumus, kas nepieciešami māju pamatu likšanai. Skalotas smiltis izdodas iegūt tikai pēc mazgāšanas ar ievērojamu ūdens daudzumu. Tādējādi skalotas smiltis iegūst tehniski upes smiltīm līdzīgu sastāvu. Šo komponentu izmanto ēku būvniecībā un ceļa darbiem.

Uzņēmums Kastos par pieņemamu cenu pārdod skalotas smiltis, kas paredzētas ceļu būvniecībai, māju pamatu likšanai, zemes gabala līmeņa paaugstināšanai.